Predaj zemiakov

Vážení zákazníci,

ponúkame Vám vynikajúce BIO zemiaky, ktoré sme vypestovali u nás v Liptovskej Tepličke. Zemiaky pestujeme v systéme ekologického poľnohospodárstva. Na hnojenie používame najmä maštaľný hnoj, ktorý nám vyprodukujú naše zvieratá. Ďalej používame výlučne hnojivá, ktoré sú povolené do ekologickej poľnohospodárskej výroby. Ide prevažne o biologické hnojivá, ktoré prirodzeným spôsobom stimulujú rast a vývoj rastlín. Sú zamerané najmä na podporu rastu a rozvoja koreňovej sústavy ako pôdneho čerpadla zásobujúceho rastlinu vodou a živinami z pôdy. 

Na ošetrenie a ochranu, najmä pred plesňou zemiakovou, používame len povolené prípravky do ekologického poľnohospodárstva. Sú to prípravky posilňujúce imunitu rastlín, a tak zabezpečujú ochranu rastliny pred chorobami. Pri pestovaní nepoužívame priemyselne vyrábané dusíkaté hnojivá ani chemické prípravky, ktorých výroba a používanie výrazne zaťažuje životné prostredie. Takto vypestované zemiaky neobsahujú reziduá pesticídov. Chuť zemiakov je skutočne vynikajúca. Neváhajte a objednajte si naše zemiaky, určite neoľutujete tak ako aj desiatky našich zákazníkov, ktorí ich už objavili a opakovane ich nakupujú. 

Máme pre vás v ponuke štyri odrody

RED ANNA

VYPREDANÉ

Je poloskorá konzumná odroda, varný typ B-BA. Hľuzy sú oválne až guľato-oválne s červenou šupkou a tmavožltou dužinou.

Je sýtej žltej farby, stredne pevnej konzistencie, slabo múčnatá, slabo tmavne. Je veľmi dobre skladovateľná. Po uvarení je príjemnej chuti a vône, má svoju typickú chuť. Red Anna sa dlhšie varí a nerozvára sa, je vhodná na priamy konzum ako príloha, ďalej je vhodná na zemiakový šalát, placky, hranolky.... Táto odroda viac krát vyhrala súťaž o najchutnejší zemiak na Spišskom zemiakarskom jarmoku.

CONNECT

VYPREDANÉ

Je stredne skorá odroda predurčená na ekologické pestovanie BIO. Je to odroda zemiakov so žltou šupkou aj žltou dužinou, varný typ BC. 

Tvar hľuzy je guľato-oválny, po uvarení takmer netmavne, má veľmi vysoký obsah škrobu. Pomerne rýchlo sa uvarí a je vhodná na priamy konzum ako príloha ďalej je vhodná na zemiakové pyré a múčne jedlá do ktorých sa pridávajú zemiaky napr. pirohy, lokše, slivkové gule šúľance... Veľmi dobre sa skladuje.

ALMONDA

VYPREDANÉ

Stredne skorá konzumná odroda, varný typ AB s hľuzami pekného -oválneho tvaru, s hladkou žltou šupkou, s plytkými očkami a vynikajúcou chuťou, dužina sýtožltá. 

Má minimálnu tendenciu ku klíčeniu na sklade

GAYA

VYPREDANÉ

Odroda Gaya je stredne skorá až neskorá konzumná odroda , hľuzy majú pekný guľatý až guľatooválny tvar s hladkou žltou šupkou a sýto žltou dužinou. 

Je vhodná na dlhodobé skladovanie. Varný typ A, s vysokou konzumnou kvalitou vhodná na šaláty, ale aj ako príloha. Počas varenia netmavne a nerozvára sa. Chuťovo a varným typom veľmi podobná Red Anne

Možnosti nákupu

V prípade, že máte záujem o nákup našich konzumných zemiakov môžete tak urobiť priamo v predajni na našej farme               v Liptovskej Tepličke.

Záujemcom z okolia Popradu vieme po dohode zemiaky doviezť aj priamo domov.

Vážení zákazníci opätovne spúšťame predaj a doručovanie zemiakov prostredníctvom kuriéra. Podarilo sa nám dohodnúť s firmou DPD, ktorá nám bude zásielky doručovať. Ceny za doručované balíky ostávajú v pôvodnej výške, s tým rozdielom, že maximálna hmotnosť balíka bude len 25 kg. Momentálne máme k dispozícii už len odrody Gaya a Connect. Odrody Red Anna a Almonda sú už vypredané.

Zemiaky posielame počas pracovného týždňa od pondelka do štvrtka tak, aby boli doručené najneskôr v piatok, pretože kuriérska spoločnosť počas víkendov a sviatkov zásielky nedoručuje. Z toho dôvodu nechceme aby zemiaky stáli niekde v skladoch resp. autách a mohol by ich poškodiť prípadný mráz.

Ponúkame Vám  žlté odrody Connect, Almonda a Gaya. Cena je pri všetkých odrodách rovnaká 0,80 €/kg s DPH. V prípade, že budete mať záujem nabalíme Vám do jedného balíka aj všetky 4 odrody a vzájomne ich oddelíme. Maximálna hmotnosť balíka je kvôli manipulácii a podmienkam kuriérskej spoločnosti 25 kg.

Cena dopravy závisí od hmotnosti balíka.

Cenník jednotlivých balíkov:

Balík
kg
Cena za balík zemiakov
vrátane dopravy a DPH
10 15,90 €
15 21,40 €
20 26,40 €
25 31,00 €

Cena balíka konzumných zemiakov je vrátane dopravných nákladov a DPH.

Zákazníci, ktorí majú záujem o kúpu a doručenie konzumných zemiakov, môžu posielať svoje objednávky prostredníctvom objednávkového formulára.

V objednávke uveďte požadované množstvo a odrodu zemiakov, presnú adresu doručenia a telefónne číslo, aby Vás mohol kontaktovať kuriér pri doručovaní zásielky. 

Platba za objednané zemiaky je prevodom na základe faktúry. Zemiaky zasielame až po uhradení faktúry. 

Pre záujemcov o nákup väčšieho množstva zemiakov vieme zabezpečiť paletovú prepravu.

Približné ceny paletovej prepravy (bez zemiakov) v € s DPH sú nasledovné:

Paleta kg Cena dopravy
 zóna 1
Cena dopravy
 zóna 2
Cena dopravy zóna 3
300 39,00 52,00 67,00
500 52,00 62,00 78,00
800 67,00 86,00 102,00

Cena zemiakov na palete je 0,80 €/kg s DPH.

Zóna 1: Okres Poprad, Rožňava

Zóna 2: Prešovský a Košický kraj, Liptovský Mikuláš, Dolný Kubín, Banská Bystrica, Zvolen

Zóna 3: Žilina, Trenčín, Trnava, Nitra, Bratislava


Zemiaky vhodné na sadenie túto sezónu nepredávame 


Neváhajte a objednajte si kvalitné a veľmi chutné zemiaky!

Objednajte si zemiaky

PPD Liptovská Teplička

 566, Liptovská Teplička, 059 40

+421 905 883 307

zemiaky@ppdteplicka.sk

@ppdliptovskateplicka