Predaj zemiakov

Predaj zemiakov ukončený.

Vážení zákazníci, zemiaky z minuloročnej úrody sú už takmer vypredané a tak momentálne končíme s predajom zemiakov s doručením prostredníctvom kuriéra. Objednávky a zásielky z tohtoročnej úrody zemiakov začneme prijímať a distribuovať po zbere zemiakov, najskôr koncom septembra a začiatkom októbra. Informáciu o predaji nových zemiakov zverejníme na našej web stránke.

Vážení zákazníci,

ponúkame Vám vynikajúce BIO zemiaky, ktoré sme vypestovali u nás v Liptovskej Tepličke. Zemiaky pestujeme v systéme ekologického poľnohospodárstva. Na hnojenie používame najmä maštaľný hnoj, ktorý nám vyprodukujú naše zvieratá. Ďalej používame výlučne hnojivá, ktoré sú povolené do ekologickej poľnohospodárskej výroby. Ide prevažne o biologické hnojivá, ktoré prirodzeným spôsobom stimulujú rast a vývoj rastlín. Sú zamerané najmä na podporu rastu a rozvoja koreňovej sústavy ako pôdneho čerpadla zásobujúceho rastlinu vodou a živinami z pôdy. 

Na ošetrenie a ochranu, najmä pred plesňou zemiakovou, používame len povolené prípravky do ekologického poľnohospodárstva. Sú to prípravky posilňujúce imunitu rastlín, a tak zabezpečujú ochranu rastliny pred chorobami. Pri pestovaní nepoužívame priemyselne vyrábané dusíkaté hnojivá ani chemické prípravky, ktorých výroba a používanie výrazne zaťažuje životné prostredie. Takto vypestované zemiaky neobsahujú reziduá pesticídov. Chuť zemiakov je skutočne vynikajúca. Neváhajte a objednajte si naše zemiaky, určite neoľutujete tak ako aj desiatky našich zákazníkov, ktorí ich už objavili a opakovane ich nakupujú. 

Máme pre vás v ponuke dve odrody


RED ANNA

Je poloskorá konzumná odroda, varný typ B-BA. Hľuzy sú oválne až guľato-oválne s červenou šupkou a tmavožltou dužinou.

Je sýtej žltej farby, stredne pevnej konzistencie, slabo múčnatá, slabo tmavne. Je veľmi dobre skladovateľná. Po uvarení je príjemnej chuti a vône, má svoju typickú chuť. Red Anna sa dlhšie varí a nerozvára sa, je vhodná na priamy konzum ako príloha, ďalej je vhodná na zemiakový šalát, placky, hranolky.... Táto odroda viac krát vyhrala súťaž o najchutnejší zemiak na Spišskom zemiakarskom jarmoku.

CONNECT

Je stredne skorá odroda predurčená na ekologické pestovanie BIO. Je to odroda zemiakov so žltou šupkou aj žltou dužinou, varný typ BC. 

Tvar hľuzy je guľato-oválny, po uvarení takmer netmavne, má veľmi vysoký obsah škrobu. Pomerne rýchlo sa uvarí a je vhodná na priamy konzum ako príloha ďalej je vhodná na zemiakové pyré a múčne jedlá do ktorých sa pridávajú zemiaky napr. pirohy, lokše, slivkové gule šúľance... Veľmi dobre sa skladuje.

Možnosti nákupu

V prípade, že máte záujem o nákup našich zemiakov môžete tak urobiť priamo v predajni na našej farme               v Liptovskej Tepličke.

Záujemcom z okolia Popradu vieme po dohode zemiaky doviezť aj priamo domov.

Pre zákazníkov z celého Slovenska posielame zemiaky prostredníctvom kuriérskej služby 123kuriér.

Zemiaky posielame počas pracovného týždňa od pondelka do štvrtka tak, aby boli doručené najneskôr v piatok, pretože kuriérska spoločnosť počas víkendov a sviatkov zásielky nedoručuje. Z toho dôvodu nechceme aby zemiaky stáli niekde v skladoch resp. autách a mohol by ich poškodiť prípadný mráz.

Ponúkame Vám červenú odrodu Red Anna a žltú odrodu Connect. Cena obidvoch odrôd je 0,65 €/kg s DPH. V prípade, že budete mať záujem nabalíme Vám do jedného balíka aj obidve odrody a vzájomne ich oddelíme.

Stredné zemiaky vhodné na sadenie už nemáme k dispozícii takže nie je možné ich objednať. 

Cena dopravy závisí od hmotnosti balíka.

Cenník jednotlivých balíkov:

Balík
kg
Cena za balík zemiakov
vrátane dopravy a DPH
10 14,10 €
15 19,10 €
20 23,40 €
25 27,30 €
30 32,10 €
35 37,60 €
40 42,40 €

Cena balíka zemiakov je vrátane dopravných nákladov a DPH.

Zákazníci, ktorí majú záujem o kúpu a doručenie zemiakov, môžu posielať svoje objednávky prostredníctvom objednávkového formulára.

Naše zemiaky si môžete objednať okrem priamej objednávky u nás aj prostredníctvom e-shopu spoločnosti FreshBox s.r.o, ktorá distribuuje rozsiahly sortiment potravín v rámci celého Slovenska. www.freshbox.sk/vyhladavanie/bio%2520zemiaky

V objednávke uveďte požadované množstvo a odrodu zemiakov, presnú adresu doručenia a telefónne číslo, aby Vás mohol kontaktovať kuriér pri doručovaní zásielky. 

Platba za objednané zemiaky je prevodom na základe faktúry. Zemiaky zasielame až po uhradení faktúry

Pre záujemcov o nákup väčšieho množstva zemiakov vieme zabezpečiť paletovú prepravu.

Približné ceny paletovej prepravy (bez zemiakov) v € s DPH sú nasledovné:

Paleta kg Cena dopravy
 zóna 1
Cena dopravy
 zóna 2
Cena dopravy zóna 3
100 35,00 42,10 55,20
300 37,75 50,00 63,60
500 50,50 59,50 74,00
800 65,00 81,50 97,00

Cena zemiakov na palete je 0,65 €/kg s DPH.

Zóna 1: Okres Poprad, Rožňava

Zóna 2: Prešovský a Košický kraj, Liptovský Mikuláš, Dolný Kubín, Banská Bystrica, Zvolen

Zóna 3: Žilina, Trenčín, Trnava, Nitra, Bratislava


Neváhajte a objednajte si kvalitné a veľmi chutné zemiaky!

Objednajte si zemiaky

PPD Liptovská Teplička

 566, Liptovská Teplička, 059 40

+421 905 883 307

zemiaky@ppdteplicka.sk

@ppdliptovskateplicka