Predaj zemiakov

Vážení zákazníci,

ponúkame Vám vynikajúce BIO zemiaky, ktoré sme vypestovali u nás v Liptovskej Tepličke. Zemiaky pestujeme v systéme ekologického poľnohospodárstva. Na hnojenie používame najmä maštaľný hnoj, ktorý nám vyprodukujú naše zvieratá. Ďalej používame výlučne hnojivá, ktoré sú povolené do ekologickej poľnohospodárskej výroby. Ide prevažne o biologické hnojivá, ktoré prirodzeným spôsobom stimulujú rast a vývoj rastlín. Sú zamerané najmä na podporu rastu a rozvoja koreňovej sústavy ako pôdneho čerpadla zásobujúceho rastlinu vodou a živinami z pôdy. 

Na ošetrenie a ochranu, najmä pred plesňou zemiakovou, používame len povolené prípravky do ekologického poľnohospodárstva. Sú to prípravky posilňujúce imunitu rastlín, a tak zabezpečujú ochranu rastliny pred chorobami. Pri pestovaní nepoužívame priemyselne vyrábané dusíkaté hnojivá ani chemické prípravky, ktorých výroba a používanie výrazne zaťažuje životné prostredie. Takto vypestované zemiaky neobsahujú reziduá pesticídov. Chuť zemiakov je skutočne vynikajúca. Neváhajte a objednajte si naše zemiaky, určite neoľutujete tak ako aj desiatky našich zákazníkov, ktorí ich už objavili a opakovane ich nakupujú. 

Máme pre vás v ponuke štyri odrody

RED ANNA

VYPREDANÉ

Je poloskorá konzumná odroda, varný typ B-BA. Hľuzy sú oválne až guľato-oválne s červenou šupkou a tmavožltou dužinou.

Je sýtej žltej farby, stredne pevnej konzistencie, slabo múčnatá, slabo tmavne. Je veľmi dobre skladovateľná. Po uvarení je príjemnej chuti a vône, má svoju typickú chuť. Red Anna sa dlhšie varí a nerozvára sa, je vhodná na priamy konzum ako príloha, ďalej je vhodná na zemiakový šalát, placky, hranolky.... Táto odroda viac krát vyhrala súťaž o najchutnejší zemiak na Spišskom zemiakarskom jarmoku.

CONNECT

STÁLE V PONUKE

Je stredne skorá odroda predurčená na ekologické pestovanie BIO. Je to odroda zemiakov so žltou šupkou aj žltou dužinou, varný typ BC. 

Tvar hľuzy je guľato-oválny, po uvarení takmer netmavne, má veľmi vysoký obsah škrobu. Pomerne rýchlo sa uvarí a je vhodná na priamy konzum ako príloha ďalej je vhodná na zemiakové pyré a múčne jedlá do ktorých sa pridávajú zemiaky napr. pirohy, lokše, slivkové gule šúľance... Veľmi dobre sa skladuje.

ALMONDA

VYPREDANÉ

Stredne skorá konzumná odroda, varný typ AB s hľuzami pekného -oválneho tvaru, s hladkou žltou šupkou, s plytkými očkami a vynikajúcou chuťou, dužina sýtožltá. 

Má minimálnu tendenciu ku klíčeniu na sklade

GAYA

STÁLE V PONUKE

Odroda Gaya je stredne skorá až neskorá konzumná odroda , hľuzy majú pekný guľatý až guľatooválny tvar s hladkou žltou šupkou a sýto žltou dužinou. 

Je vhodná na dlhodobé skladovanie. Varný typ A, s vysokou konzumnou kvalitou vhodná na šaláty, ale aj ako príloha. Počas varenia netmavne a nerozvára sa. Chuťovo a varným typom veľmi podobná Red Anne

Možnosti nákupu

V prípade, že máte záujem o nákup našich konzumných zemiakov môžete tak urobiť priamo v predajni na našej farme               v Liptovskej Tepličke.

Záujemcom z okolia Popradu vieme po dohode zemiaky doviezť aj priamo domov.

Vážení zákazníci opätovne spúšťame predaj a doručovanie zemiakov prostredníctvom kuriéra. Podarilo sa nám dohodnúť s firmou DPD, ktorá nám bude zásielky doručovať. Ceny za doručované balíky ostávajú v pôvodnej výške, s tým rozdielom, že maximálna hmotnosť balíka bude len 25 kg. Momentálne máme k dispozícii už len odrody Gaya a Connect. Odrody Red Anna a Almonda sú už vypredané.

Zemiaky posielame počas pracovného týždňa od pondelka do štvrtka tak, aby boli doručené najneskôr v piatok, pretože kuriérska spoločnosť počas víkendov a sviatkov zásielky nedoručuje. Z toho dôvodu nechceme aby zemiaky stáli niekde v skladoch resp. autách a mohol by ich poškodiť prípadný mráz.

Ponúkame Vám  žlté odrody Connect, Almonda a Gaya. Cena je pri všetkých odrodách rovnaká 0,80 €/kg s DPH. V prípade, že budete mať záujem nabalíme Vám do jedného balíka aj všetky 4 odrody a vzájomne ich oddelíme. Maximálna hmotnosť balíka je kvôli manipulácii a podmienkam kuriérskej spoločnosti 25 kg.

Cena dopravy závisí od hmotnosti balíka.

Cenník jednotlivých balíkov:

Balík
kg
Cena za balík zemiakov
vrátane dopravy a DPH
10 15,90 €
15 21,40 €
20 26,40 €
25 31,00 €

Cena balíka konzumných zemiakov je vrátane dopravných nákladov a DPH.

Zákazníci, ktorí majú záujem o kúpu a doručenie konzumných zemiakov, môžu posielať svoje objednávky prostredníctvom objednávkového formulára.

V objednávke uveďte požadované množstvo a odrodu zemiakov, presnú adresu doručenia a telefónne číslo, aby Vás mohol kontaktovať kuriér pri doručovaní zásielky. 

Platba za objednané zemiaky je prevodom na základe faktúry. Zemiaky zasielame až po uhradení faktúry. 

Pre záujemcov o nákup väčšieho množstva zemiakov vieme zabezpečiť paletovú prepravu.

Približné ceny paletovej prepravy (bez zemiakov) v € s DPH sú nasledovné:

Paleta kg Cena dopravy
 zóna 1
Cena dopravy
 zóna 2
Cena dopravy zóna 3
300 39,00 52,00 67,00
500 52,00 62,00 78,00
800 67,00 86,00 102,00

Cena zemiakov na palete je 0,80 €/kg s DPH.

Zóna 1: Okres Poprad, Rožňava

Zóna 2: Prešovský a Košický kraj, Liptovský Mikuláš, Dolný Kubín, Banská Bystrica, Zvolen

Zóna 3: Žilina, Trenčín, Trnava, Nitra, Bratislava


Zemiaky vhodné na sadenie túto sezónu nepredávame 


Neváhajte a objednajte si kvalitné a veľmi chutné zemiaky!

Objednajte si zemiaky

PPD Liptovská Teplička

 566, Liptovská Teplička, 059 40

+421 905 883 307

zemiaky@ppdteplicka.sk

@ppdliptovskateplicka