Výroba


Mechanizácia

Mechanizácia zabezpečuje strojové a údržbárske práce pre ostatné úseky družstva. Pre rastlinnú výrobu zabezpečuje práce pri príprave pôdy, sejbe a sadení, ošetrovanie poľných plodín počas vegetácie a vykonávanie zberových prác pri zbere krmovín, obilnín a zemiakov. Pre živočíšnu výrobu zabezpečuje zásobovanie a kŕmenie zvierat, čistenie ustajňovacích priestorov a odstraňovanie maštaľného hnoja, lisovanie a dovoz slamy pre zimné ustajnenie. V menšej miere robíme aj služby pre iné poľnohospodárske podniky. Pre Obec Liptovská Teplička a pre Lesné pozemkové spoločenstvo vykonávame počas zimnej sezóny údržbu cestných komunikácií.

V rámci finančných možností sa snažíme pravidelne investovať do obnovy techniky.

V roku 2009 sme postavili novú čerpaciu stanicu na naftu a zakúpili sme dva nové prívesy na odvoz senáže a jeden sklápací príves na maštaľný hnoj a sypké hmoty.

V roku 2010 sme zakúpili štvorradlicový otočný pluh Pottinger Servo Nova.

V roku 2011 sme zakúpili diskový podmietač Lemken Rubín 9.

V roku 2012 sme zakúpili Traktor Deutz Fahr 610 TTV spolu so zvinovacím lisom Deutz Fahr 235 FM, diskovú kosačku Krone EASYCUT a čelnú radlicu na sneh.

V roku 2013 mulčovač Muthing.

V roku 2014 Postrekovač PONY 2000/18.

V roku 2019 traktor Lintrac 110 a kosačky CLAAS.

V roku 2020 Traktor Deutz Fahr 6165, teleskopický manipulátor MERLO Turbofarmer 42.7, prerpavník balíkov, zhrňovač krmovín, rozmetadlo maštaľného hnoja MEGA 21

 V roku 2014 sme boli zaradení na colnom úrade do evidencie predajcov pohonných látok a od apríla 2014 predávame na našej čerpacej stanici motorovú naftu pre konečných spotrebiteľov. Ak máte záujem u nás nakupovať motorovú naftu, jej aktuálnu cenu si môžete overiť v sekcii: Aktuality


Z našej techniky

Takto pracujeme

Vyvážanie hnoja

Skladanie balíkov

Presun balíkov sena

Kŕmenie